Rush Hour 3 (Norsk)

Filmkreditt Rous Hour 3.

Innhold

  • 1 enhetsproduksjonssjef
  • 2 første assisterende direktør
  • 3 andre assisterende direktør
  • 4 koreografi av
  • 5 Medvirkende
    • 5.1 Carter
    • 5.2 Lee
    • 5.3 Reynard
    • 5.4 Kenji
    • 5.5 George
    • 5.6 Dragon Lady
    • 5.7 Genevieve
    • 5.8 Soo Yung
    • 5.9 Ambassadør Han
    • 5.10 Søster Agnes
    • 5.11 Master Yu
    • 5.12 Marsha
    • 5.13 Kinesisk utenriksminister
    • 5.14 Britisk utenriksminister
    • 5.15 Mi
    • 5.16 Kung Fu Kid
    • 5.17 Kung Fu Giant
    • 5.18 Sykepleier
    • 5.19 French Assassin
    • 5.20 French Cops
    • 5.21 Baccaratforhandler
    • 5.22 Croupier
    • 5.23 Bartender
    • 5.24 Falling Woman
    • 5.25 Front Desk Man
    • 5.26 Heiskvinne
    • 5.27 Kinesisk servitør
    • 5.28 Syngende gitarist
    • 5.29 Dressing Room Girls
    • 5.30 Clown
    • 5.31 Old Man on Balcony
    • 5.32 Georges Wite
    • 5.33 Eiffer Tower Lookout
    • 5.34 Folllies Dancers
    • 5.35 Gendarmes Dancers
  • 6 Second Unit Director / Stunt Coordinator
  • 7 Stunt Coordinator
  • 8 Stunt Rigging Coordinator
  • 9 Stunt Doubles Carter
  • 10 Stunt Doubles Reynard
  • 11 Stunt Doubles Dragon Lady
  • 12 Stunt Doubles Son Yung
  • 13 Stunt Double Zoe
  • 14 Stunt Double Marsha
  • 15 Stunt Double French Assassin
  • 16 Jackie Chan Stunt Team
    • 16.1 Stunt Coordinator
    • 16.2 JC Stunt-teammedlemmer
  • 17 Stunts
  • 18 Stunt Riggers
  • 19 Executive in Charge of Production
  • 20 Ledelse med ansvar for økonomi
  • 21 Ledelse med ansvar for etterproduksjon
  • 22 Etterproduksjonsleder
  • 23 assosierte produsenter
  • 24 Supervising Art Director
  • 25 Art Director
  • 26 scenografer
  • 27 Art Department Coordinator
  • 28 Art Department Production Assistant
  • 29 Storyboard-artister
  • 30 Grafisk designer
  • 31 Illustrador
  • 32 Dekoratør
  • 33 Leadman
  • 34 Set Dressers
  • 35 On Set Dresser
  • 36 Buyer
  • 37 Draper
  • 38 Set Decoration Coordination
  • 39 «A» Kameraoperatør
  • 40 «A» Camera First Assistant
  • 41 «A» Camera Second Assistant
  • 42 «B» Camera Operator
  • 43 «B» Camera First Assistant
  • 44 «B» Camera Second Assistant
  • 45 Camera Loader
  • 46 Camera Assista nts
  • 47 Stillfotograf
  • 48 Dokumentar
  • 49 24 ramme videoavspilling av
  • 50 24 ramme video supervising engineer
  • 51 Sound Mixers
  • 52 Boom Operator
  • 53 Cableperson
  • 54 Video Assist Operators
  • 55 Video Assist Utility
  • 56 Encoding Supervisor / Plate Unit Director of Photography
  • 57 Data Coordinators
  • 58 Production Accountant
  • 59 First Assistant Accountant
  • 60 Key Second Assistant Accountant
  • 61 Second Assistant Accountants
  • 62 Accouting Clerk
  • 63 French Auditor / Accouting Support
  • 64 Lønnskonsulenter
  • 65 Lønnsansvarlig
  • 66 Byggevirksomhet
  • 67 Produksjonsveileder
  • 68 Produksjonskoordinator
  • 69 Assistent Production Koordinatorer
  • 70 Key Production Office Assistant
  • 71 Production Office Assistants
  • 72 Second Second Assistant Directors
  • 73 DGA Trainee
  • 74 Skript S veileder
  • 75 Første assistentredaktør
  • 76 Assistentredaktør
  • 77 Visual Effects Editor
  • 78 Post Production Assistants
  • 79 sjefslystekniker
  • 80 beste guttelektrikere
  • 81 elektrikere
  • 82 Rigging Gaffer
  • 83 Rigging Best Boy Electric
  • 84 Rigging Electricians
  • 85 Key Grip
  • 86 Extra Key Grips
  • 87 Best Boy Grip
  • 88 Dolly Grips
  • 89 Rigging Grip
  • 90 Rigging Best Boy Grip
  • 91 Grips
  • 92 Rigging Grips
  • 93 Property Master
  • 94 Assistent Property Master
  • 95 Second Assistant Property Master
  • 96 Armorer
  • 97 Sound Designer & Tilsyn med lydredigering
  • 98 Opptak av miksere på nytt
  • 99 Lydeffektredaktører
  • 100 Dialog & ADR-veileder
  • 101 Dialogredaktører
  • 102 Tilsyn med Foley Editor
  • 103 Foley Editor
  • 104 Fi første assistent lydredaktør
  • 105 Opptaksmiks Teknikere
  • 106 Spilt inn igjen
  • 107 ADR-mikser
  • 108 ADR-opptaker
  • 109 Foley Artists
  • 110 Foley Mixer
  • 111 Foley Recordist
  • 112 ADR Voice Casting
  • 113 Construction Coordinator
  • 114 Generell formann
  • 115 Sted formann
  • 116 Propmaker formann
  • 117 arbeidsleder
  • 118 Malingsveileder
  • 119 Maling Gang Boss
  • 120 Malingsformann
  • 121 Gipsarbeider Veileder
  • 122 Gipsarbeider Formann
  • 123 Mill Formann
  • 124 Sveisearbeider
  • 125 Standby Maler
  • 126 Avdelingsleder Makeup
  • 127 Key Makeup Artist
  • 128 Makeup Artister
  • 129 Makeup Artist til Mr. Tucker
  • 130 Tatto Artist
  • 131 Department Head Hair
  • 132 Key Hairstylist
  • 133 Frisør
  • 134 Frisør til Mr. Tucker
  • 135 Kostymetilsynsmann
  • 136 Nøkkelkunder
  • 137 Costumer to Mr. Tucker
  • 138 Costumer to Mr. Chan
  • 139 Set Costumers
  • 140 Costume Production Assistant
  • 141 Skredder
  • 142 Spesialeffektveileder
  • 143 Første enhet Spesialeffektveileder
  • 144 Andre enhetsveileder
  • 145 Assistent Spesialeffekter Veileder
  • 146 Spesialeffektformann
  • 147 Spesialeffekt Butikkveileder
  • 148 Pyroteknisk veileder
  • 149 Spesielle effekter
  • 150 Ytterligere spesialeffekter
  • 151 Co-Visual Effects Supervisor
  • 152 Visual Effects Producer
  • 153 Visual Effects Production Manager
  • 154 Visual Effekter og animasjon
  • 155 A Lucasfilm Ltd. Company San Francisco.California
  • 156 Visual Effects Supervisor
  • 157 Visual Effects Pruducer
  • 158 Digital Production Supervisor
  • 159 Digital Compositing Supervisor
  • 160 Crearture Supervisor
  • 161 Digital Paint and Roto Supervisor
  • 162 Digital Model Leads
  • 163 Visual FX Editor
  • 164 Digital Matte Veileder
  • 165 CG Layout Artist Supervisor
  • 166 Animasjonsleder
  • 167 Associate Production Manager
  • 168 Look Development Leads
  • 169 Digitale artister
  • 170 Visual FX Editorial
  • 171 Produksjon og teknisk støtte
  • 172 ILM Seniorstab
  • 173 Ekstra komponering av
  • 174 Visual Effects av
  • 175 Visual Effects Supervisor
  • 176 Visual Effects Producer
  • 177 Visual Effects Production Manager
  • 178 Kompositører
  • 179 Paint / Rolo artister
  • 180 Visual Effects av
  • 181 Visual Effects av
  • 182 Visual Effects by
  • 183 Vis ual Effects by
  • 184 Visual Effects by
  • 185 Visual Effects by
  • 186 Visual Effects by
  • 187 Visual Effects by
  • 188 Visual Effects av
  • 189 Executive med ansvar for visuelle effekter
  • 190 Visual Effects Executive
  • 191 Supervising Location Manager
  • 192 Key Assistant Location Managers
  • 193 Assistant Location Managers
  • 194 Production Controller
  • 195 Financial Advisor
  • 196 Production Resources
  • 197 Tilsyn med produksjonskoordinator
  • 198 Produksjonsadvokat
  • 199 Kontraktsadministrator
  • 200 Kredittadministrator
  • 201 Executive Assistant to Mr. Ratner
  • 202 assistenter til Mr. Ratner
  • 203 Videograf for Mr. Ratner
  • 204 Assistent for Mr. Ratner
  • 205 Videograf for Mr. Ratner
  • 206 Assistenter til Mr. Ratner
  • 207 Assistent for Mr. von Sydow
  • 208 Assistent for Ms. Zhang
  • 209 Executive Assistants for Mr. Sar kissian
  • 210 assistenter til Mr. Sarkissian
  • 211 Executive Assistants to Mr. Birnbaum
  • 212 Assistant for Mr. Glickman
  • 213 Assistants til Mr. Stern
  • 214 Assistenter til Mr. Davis
  • 215 Key Set Production Assistants
  • 216 Set Production Assistants
  • 217 Tilleggsproduksjon Assistenter
  • 218 Casting Associate
  • 219 Casting Assistant
  • 220 Extras Casting
  • 221 Extras Casting av
  • 222 Ekstrautstyr Casting Assistant
  • 223 Unit Publicist
  • 224 Set Medic
  • 225 Associate Koreograph
  • 226 Studio Teacher
  • 227 fungerende coach
  • 228 Dialect Coach
  • 229 Dialog Coach til Mr. Chan
  • 230 Stand-In til Mr. Tucker
  • 231 Stand-Ins til Mr. Chan
  • 232 Catering av
  • 233 Caterer
  • 234 Craft Service
  • 235 Craft Service Assistant
  • 236 Transportkoordinator
  • 237 Transportkapteiner
  • 238 Transport Co-Ca gardin
  • 239 Transport Dispatcher
  • 240 Drivere
  • 241 Helikopterpilot
  • 242 Paris Unit
    • 242.1 Line Producer
    • 242.2 Produksjonsleder for enheter
    • 242.3 Første assistentdirektør
    • 242.4 Andre assisterende direktør
    • 242.5 Mekanisk stuntkoordinator
    • 242.6 Fysisk stuntkoordinator
    • 242.7 Stunt Double George
    • 242.8 Art Director
    • 242.9 First Assistant Art Directors
    • 242.10 Storyboard Artist
    • 242.11 Assistent Set Decorator
    • 242.12 Set Dressers
    • 242.13 Kjøper
    • 242.14 Second Unit Director of Photography
    • 242.15 Plate Unit Fotoleder
    • 242.16 «A» Kameraoperatør
    • 242.17 «B» Kameraoperatør
    • 242.18 «B» Kamera Første assistent
    • 242.19 «B» Camera Second Assistant
    • 242.20 «C» Camera Operator
    • 242.21 Loader
    • 242.22 Video Assist Operator
    • 242.23 Utility Sound Person
    • 242.24 Boom Operator
    • 242.25 Second Unit Sound Mixer
    • 242.26 Chief Production Accountant
    • 242.27 Production Accountant
    • 242.28 Lønnsregnskap
    • 242.29 Assistent Production Accountant
    • 242.30 Tilleggsregnskap
    • 242.31 Second Unit Production Accountant
    • 242.32 Production Coordinator
    • 242.33 Assistant Production Coordinator
    • 242.34 Office Production Assistants
    • 242.35 Second Second Assistant Directors
    • 242.36 Script Supervisor
    • 242.37 Chief Lighting Technician
    • 242.38 Best Boy Electrician
    • 242.39 Key Grip
    • 242.40 Best Boy Grip
    • 242.41 Propmaster
    • 242.42 Ekstra Propmaster
    • 242.43 Assisterende ordførere
    • 242.44 Byggekoordinator
    • 242.45 Transportkoordinator
    • 242.46 Transportkaptein
    • 242.47 Anleggskoordinator
    • 242.48 Key Makeup Artist
    • 242.49 Key Hairstylist
    • 242.50 Kostymetilsynsmann
    • 242.51 Kunder
    • 242.52 Kjøper
    • 242.53 Location Manager
    • 242.54 Location Koordinator
    • 242.55 Assistent for Mr. Ratner
    • 242.56 Assistant for Mr. Attal
    • 242.57 Assistent for Ms. Zhang
    • 242.58 Tastesett Produksjonsassistent
    • 242.59 Sett produksjonsassistenter
    • 242.60 Fransk rollebesetning av
    • 242.61 Ekstra castingkoordinator
    • 242.62 Extras Casting Assistants
    • 242.63 Special Effects Supervisor
    • 242.64 Special Effects Coordinator
    • 242.65 Facility Manager
    • 242.66 Set Medi
    • 242.67 Dialogcoach til Mr. Atta
    • 242.68 Stand-In to Mr. Chan
    • 242.69 Stand-In to Mr. von Sydow
    • 242.70 Stand-In to Mr. Attal
    • 242.71 Stand-In til Ms Lenoir
    • 242.72 Stand-In to Mr. Polanski
    • 242.73 Craft Service
    • 242.74 Craft Service Assistants
    • 242.75 Executive in Charge of Music
    • 242.76 Music Executive
    • 242.77 Music Business Affairs Executives
    • 242.78 Music Clearances
    • 242.79 Executive Music Producer
    • 242.80 Veiledning Musikkredaktør
    • 242.81 Musikkredaktør
    • 242.82 Forberedelse av musikk
    • 242.83 Musikkentreprenør
    • 242.84 Orkestrasjoner av
    • 242.85 Ekstra orkestrasjoner av
    • 242.86 Score Recorded and Mixed by
    • 242.87 Score Recorded at
    • 242.88 Sony Scoring Crew
    • 242.89 Fox Scoring Crew
    • 242.90 Score Mixed at
    • 242.91 ProTools Engineers
    • 242.92 Adittional Engineering
    • 242.93 Auricle Control System
    • 242.94 Programmering og elektronisk musikk av
    • 242.95 Assistent for musikkproduksjon
    • 242.96 Orkesterdemoer
    • 242.97 Partiturskonsulent
  • 243-album tilgjengelig på
  • 244 «Do Me. Baby «
    • 244.1 Skrevet og fremført av Prinses Cortesía fra Warner Bros. Records Inc
    • 244.2 Med tillatelse fra Warner Bros. Records Inc.
    • 244.3 Etter avtale med Warner Music Gruppefilm & TV-lisensiering
  • 245 «Everybody Wants Me»
    • 245.1 Skrevet av Radu lanceoglu
    • 245.2 Utført av Alina Puscau
    • 245.3 Med tillatelse fra Rat Records. Inc.
  • 246 «California Girls»
    • 246.1 Skrevet av Michael Love og Brian Wilson
    • 246.2 Utført av The Beach Boys
    • 246.3 Courtesy of Capitol Records
    • 246.4 Under lisens fra EMI Film & Telivision Music
  • 247 L «Amour Une Aventure»
    • 247.1 Skrevet av Salaam Remi og Katia Cadet
    • 247.2 Fremført av Salaam Remi og Katia Cadet
    • 247.3 Produsert av SALAAMREMI.COM
  • 248 «Sorry Ser ut til å være det vanskeligste ordet»
    • 248.1 Skrevet av Elton John og Bernie Taupin
    • 248.2 Utført av Elton John
    • 248.3 Med tillatelse fra Mercury Records Limited
    • 248.4 På lisens fra Universal Music Enterprises
  • 249 «Can Can»
    • 249.1 Skrevet av Jacques Offenbach
    • 249.2 Arrangert og fremført av The All Time Greats
    • 249.3 Med tillatelse fra Cascade Medienproduktions und -vertriebs GmbH
  • 250 «Bonnie & Clyde»
    • 250.1 Tekst og musikk av Serge Gainsbourg
    • 250.2 Fremført av Serge Gainsbourg og Brigitte Bardot
    • 250.3 Courtesy of Mercury France
    • 250.4 Under lisens fra Universal Music Enterprises
  • 251 «Closer I Get To You»
    • 251.1 Skrevet av Reginald Lucas og James Mtume
    • 251.2 Fremført av Chris Tucker og Jackie Chan
    • 251.3 Produsert av SALAAMREMI.COM
  • 252 «La Vie En Rose»
    • 252.1 Skrevet av David Mack. Edith Piaf og Louighy
    • 252.2 Utført av Grace Jones
    • 252.3 Med tillatelse fra The Island Def Jam Music Group
    • 252.4 Under lisens fra Universal Music Enterprises
  • 253 «Kung Fu Fighting»
    • 253.1 Skrevet av Carl Douglas
    • 253.2 Fremført av Chris Tucker
  • 254 «War»
    • 254.1 Skrevet av Barrett Strong og Norman J. Whitfield
    • 254.2 Utført av Edwin Starr
    • 254.3 Med tillatelse fra Motown Records
    • 254.4 Under lisens fra Universal Music Enterprises
  • 255 «Who Made The Tater Salad»
    • 255.1 Skrevet av Salaam Remi og Vincent Heory
    • 255.2 Produsert av SALAAMREMI.COM
  • 256 «Last Night»
    • 256.1 Skrevet av Charles Axton. Gil Caples. Chips Moman. Floyd Newman og Jerry Smith
    • 256.2 Fremført av The Mar-Keys
    • 256.3 Courtesy of Atlantic Recording Corp.
    • 256.4 Etter avtale med Warner Music Group Film & TV-lisensiering
  • 257 «Mindre enn en time (tema fra rushtid 3)»
    • 257.1 Skrevet av Lalo Schifrin. Salaam Remi.Nasi Jones og Thomas Callaway
    • 257.2 Fremført av NaS og Cee-Lo
    • 257.3 Produsert av SALAAMREMI.COM
    • 257.4 NaS vises med tillatelse fra Columbia Records og The Island Def Jam Music Group
    • 257.5 Cee-Lo vises med tillatelse fra Radiculture Records / Downtown Recordings / Atlantic Recording Corp.
  • 258 Hovedtittel Design av
  • 259 End Titles by
  • 260 Original Negative Preparation for DI
  • 261 HD Dailies & Digital forhåndsvisning & Digital mellomprodukt bevist av
  • 262 Executive Producer for Company 3 / Colorist
  • 263 Online Editor
  • 264 Digital Intermediate Supervisors
  • 265 Digitale opptakstjenester levert av
  • 266 Fargetimer
  • 267 Kamera og linser levert av
  • 268 Kamerakraner & Dollies av
  • 269 Lysutstyr møblert av
  • 270 Gyro-Stabilized Camera System av
  • 271 Fly leverer d av
  • 272 Clearances av
  • 273 Script Researcher
  • 274 Clearance Coordinator
  • 275 Additional Clearances av
  • 276 Risikostyring
  • 277 Produksjonssikkerhet
  • 278 Forsikring gitt av
  • 279 Lønn fra

Enhet Produksjonsleder [rediger | rediger kilde]

  • Joann Perritano

Første assisterende direktør [rediger | rediger kilde]

  • James M. Freitag

Andre assisterende direktør [rediger | rediger kilde]

  • Robert Del Schrder

Koreografi av [rediger | rediger kilde]

  • Marguerite Derricks

Cast [rediger | rediger kilde]

Carter [rediger | rediger kilde]

  • Chris Tucker

Lee [rediger | rediger kilde]

  • Jackie Chan

Reynard [rediger | rediger kilde]

  • Max Von Sydow

Kenji [rediger | rediger kilde]

  • Hiroyuki Sanada

George [rediger | rediger kilde]

  • Yvan Attal

Dragon Lady [rediger | rediger kilde]

  • Youki Kudoh

Genevieve [rediger | rediger kilde]

  • Noemie Lenoir

Soo Yung [rediger | rediger kilde]

  • Zhang Jingchu

Ambassadør Han [rediger | rediger kilde]

  • Tzi Ma

Søster Agnes [rediger | rediger kilde]

  • Dana Ivey

Master Yu [rediger | rediger kilde]

  • Henry O.

Marsha [rediger | rediger kilde]

  • Mia Tyler

Kinesisk utenriksminister [rediger | rediger kilde]

  • Michael Chow

Britisk utenriksminister [rediger | rediger kilde]

  • David Niven. Jr.

Mi [rediger | rediger kilde]

  • Oanh Nguyen

Kung Fu Kid [rediger | rediger kilde]

  • Andrew Quang

Kung Fu Giant [rediger | rediger kilde]

  • Sun Ming Ming

Sykepleier [rediger | rediger kilde]

  • Lisa Thornhill

French Assassin [rediger | rediger kilde]

  • M. Kentaro

Franske politimenn [rediger | rediger kilde]

  • Ludovic Paris
  • Richard Dieux
  • Olivier Schneider

Baccarat-forhandler [rediger | rediger kilde]

  • Philippe Bergeron

Croupier [rediger | rediger kilde]

  • Daniel Yabut

Bartender [rediger | rediger kilde]

  • Frank Bruynbroek

Falling Woman [rediger | rediger kilde]

  • Lisa Piepergerdes

Front Desk Man [rediger | rediger kilde]

  • Eric Naggar

Elevator Woman [rediger | rediger kilde]

  • Silvie Laguna

Kinesisk servitør [rediger | rediger kilde]

  • Micaelle Mee-Sook

Syngende gitarist [rediger | rediger kilde]

  • Daniel Decrauze

Dressing Room Girls [rediger | rediger kilde]

  • Ann Christine
  • Anna Chiu
  • Heather Mostofizadeh
  • Jasmine Dustin
  • Francesca C.Cecil

Clown [rediger | rediger kilde]

  • David Goldsmith

Old Man on Balcony [rediger | rediger kilde]

  • Michel Francini

George «Wite [rediger | rediger kilde]

  • Julie Depardieu

Eiffer Tower Lookout [rediger | rediger kilde]

  • Hoang Nghi

Folllies Dancers [rediger | rediger kilde]

  • Lisa Byrnes
  • Melissa Cabrera
  • Mandy Coulton
  • RJ Durell
  • Catherine Ferrino
  • Loriel Hennington
  • Rachel Markarian
  • Jaayda McClanahan
  • Ann Beth Miller
  • Victoria Parsons
  • Vanessa Tarazona
  • Laetitia Ray
  • Tovaris Wilson

Gendarmes Dancers [rediger | rediger kilde]

  • Diana Carr
  • Noa Dori
  • Kayla McGee
  • Tanja Plecas
  • Kristin Quinn
  • Liliya Toneva

Second Unit Director / Stunt Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Conrad E.Palmisand

Stunt Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Eddie Braun

Stunt Rigging Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Patrick Romand

Stunt Doubles Carter [rediger | rediger kilde]

  • Aaron Toney
  • Ousaum Elam
  • Horace Knight

Stunt Doubles Reynard [rediger | rediger kilde]

  • Robert Jauregui
  • Christopher Amy

Stunt Doubles Dragon Lady [rediger | rediger kilde]

  • Jing Li
  • Ming Qiu

Stunt Doubles Son Yung [rediger | rediger kilde]

  • Lauren Mary Kim
  • Dana Reed

Stunt Double Zoe [rediger | rediger kilde]

  • Melissa R. Stubbs

Stunt Double Marsha [rediger | rediger kilde]

  • Mary Albee

Stunt Double French Assassin [rediger | rediger kilde]

  • Philip Tan

Jackie Chan Stunt Team [rediger | rediger kilde]

Stunt Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Bradley James Allan

JC Stunt Team Members [rediger | rediger kilde]

  • Guanhua Han
  • I Seob Lee
  • Andrew Owen
  • Hyun Jin Park
  • Gang Wu
  • Peng Zhang

Stunts [rediger | rediger kilde]

  • Shane Anderson
  • Kathryn M. Anderson-Palmisano
  • Matt Baker
  • Bruce Paul Barbour
  • Ken Bates
  • Craig Baxley
  • Gary Baxley
  • Troy Bellinghausen
  • Darryl Chan
  • George Cheung
  • Arnold Chon
  • Alex Daniels
  • Thomas De Wier
  • Tim Drnec
  • Jayson Dumenigo
  • Courtney Farnsworth
  • Gary Feil
  • Brent Fletcher
  • Tom Sean Foley
  • Jeff Galpin
  • J. Armin Garza lizuka
  • Jack Gill
  • Tanner Gill
  • Sean Graham
  • Terra A. Grant
  • John Jude Hagegerty
  • Jimmy Hart
  • Julien Heron
  • Norm Howell
  • Yoshio Iizuka
  • Mike Johnson
  • Sang Koo Kang
  • Anton Kasabov
  • Hubie Kerns
  • Zach Kerns
  • Hiro Koda
  • Tony Lazzara
  • Will Leong
  • James Lew
  • Michael Li
  • Sam Looc
  • Mike Massa
  • Ed Mathews
  • Matt McBride
  • Julie Michaels
  • Meg Miller
  • John Moio
  • Bonnie Morgan
  • Gary Morgan
  • Eric Norris
  • Mike Norris
  • Victory Grace Palmisano
  • Monty Perlin
  • Charlie Pecerni. Sr.
  • Chuck Picerni
  • Steve Picerni
  • Peewee Piemonte
  • Jon Pochron
  • Simon Rhee
  • Jimmy N. Roberts III
  • John Robotham
  • Mike Ryam
  • Rick Sawaya
  • Monty Simons
  • Russell Solberg
  • Philip Solomon
  • Mark Stefanich
  • Don Tai Theerathada
  • Frank Torres
  • Jim Vickers
  • Richard Volp
  • Kaye Wade
  • Shalley Ward
  • Merritt Yohnka

Stunt Riggers [ redigere | rediger kilde]

  • Kevin Chase
  • Scott Cosgrove
  • Matt Davis
  • Andrew Gill
  • Jeffrey Knott
  • Brian Knutson
  • Bob McDougall
  • Brian Simpson
  • Steve Upton

Executive in Kostnad for produksjon [rediger | rediger kilde]

  • Erik Holmberg

Executive in Charge of Finance [rediger | rediger kilde]

  • Paul Prokop

Executive in Charge of Post Production [rediger | rediger kilde]

  • Jody Levin

Post Production Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Rick Reynolds

Associate Producers [rediger | rediger kilde]

  • David A. Gorder
  • Darryl Jones

Supervising Art Director [rediger | rediger kilde]

  • Greg Papalia

Art Director [rediger | rediger kilde]

  • Chad S. Frey

Settdesignere [rediger | rediger kilde]

  • Paul Sonski
  • Sally Thornton
  • Scott Zuber
  • John Warnke

Koordinator for kunstavdeling [rediger | rediger kilde]

  • J. Virdone

Art Department Production Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Lynda J. Lopez

Storyboard Artister [rediger | rediger kilde]

  • Jim Magdaleno
  • David J. Negron. Jr.
  • Warren Drummond

Grafisk designer [rediger | rediger kilde]

  • Susan A. Burig

Illustrador [rediger | rediger kilde]

  • Daren R. Dochterman

Set Decorator [rediger | rediger kilde]

  • Kate Sullivan

Leadman [rediger | rediger kilde]

  • Craig Gadsby

Set Dressers [rediger | rediger kilde]

  • Michael P. Casey
  • Perry Diaz
  • Donald Ghio
  • Christopher Harwood
  • Michael C.Magno
  • Eric Olsen
  • Aaron Robberson
  • Alex Walker

On Set Dresser [rediger | rediger kilde]

  • Glenn Roberts

Kjøper [rediger | rediger kilde]

  • Melissa Elbaum

Draper [rediger | rediger kilde]

  • Regina Henderson

Angi dekorasjonskoordinering [rediger | rediger kilde]

  • Matthew McKee

«A» kameraoperatør [rediger | rediger kilde]

  • Gary Jay

«A» Camera First Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Michael Weldon

«A» Camera Second Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Paul Santoni

«B» Kameraoperatør [rediger | rediger kilde]

  • Dana W. Gonzales

«B» Camera First Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Lee Blasingame

«B» Camera Second Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Dominic Bartolone

Camera Loader [rediger | rediger kilde]

  • Tyler Hezzelwood

Kameraassistenter [rediger | rediger kilde]

  • Kevin M. Gosselin
  • Dana. Morris

Stillfotograf [rediger | rediger kilde]

  • Glen Wilson

Dokumentar [rediger | rediger kilde]

  • Cedric von Sydow

24 ramme videoavspilling av [rediger | rediger kilde]

  • Cygnet video

24 Frame Video Supervising Engineer [rediger | rediger kilde]

  • Monte Swann

Sound Mixers [rediger | rediger kilde]

  • Jeff Wexler. C.A.S.
  • George A. Flores

Boom Operator [rediger | rediger kilde]

  • Don Coufal

Kabelperson [rediger | rediger kilde]

  • Robert Maxfield

Video Assist Operators [rediger | rediger kilde]

  • din mor
  • Gullsmed
  • Eddie Casares

Video Assist Utility [rediger | rediger kilde]

  • Bob Branam

Encoding Supervisor / Plate Unit Director of Photography [rediger | rediger kilde]

  • Mark H. Weingartner

Datakoordinatorer [rediger | rediger kilde]

  • Kj
  • Patrick Shearn

Production Accountant [rediger | rediger kilde]

  • Rachel E. Prentiss

Første assistent regnskapsfører [rediger | rediger kilde]

  • Marybeth Martin

Key Second Assistant Accountant [rediger | rediger kilde]

  • Alicia Pritchett

Second Assistant Accountants [rediger | rediger kilde]

  • Andrew Jablonski
  • Faleshia Lo
  • Katrissa Peterson
  • Kimberly D. Smith

Accouting Clerk [rediger | rediger kilde]

  • Timothy Dormans

French Auditor / Accouting Support [rediger | rediger kilde]

  • Maureen Higgins

Lønnsregnskap [rediger | rediger kilde]

  • Cathy Marshall
  • Rick J. Roesch

Lønnsansvarlig [rediger | rediger kilde]

  • Alan R. Kilmer

Construction Auditor [rediger | rediger kilde]

  • Kristi McConnell

Production Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Jennifer Conroy

Produksjonskoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Matthew Hirsch

Assistent Production Coordinators [rediger | rediger kilde]

  • Lisa Dietrick
  • Jenny Sandell

Key Production Office Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Lori Russell

Production Office Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Chris P. Anderson
  • Lynn Hamilton
  • George Sloan
  • Desmond J. Smith

Second Second Assistant Directors [rediger | rediger kilde]

  • Vernon A. Davidson
  • Kevin Turley

DGA Trainee [rediger | rediger kilde]

  • Tye Lombardi

Script Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Martin Kitrosser

First Assistant Editor [rediger | rediger kilde]

  • H. Dwight Raywond IV

Assistent Editor [rediger | rediger kilde]

  • Chris Jackson

Visual Effects Editor [rediger | rediger kilde]

  • Joseph C. Bond IV

Post Production Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Rand Geiger
  • Katie Osborn

Chief Lighting Technician [rediger | rediger kilde]

  • Dayton Nietert

Best Boy Electricians [rediger | rediger kilde]

  • Bill Greenberg
  • Christopher A.
  • Zwirner

Elektrikere [rediger | rediger kilde]

  • Paul Arnold
  • Erik A. Erichsen
  • Anthony Gudino
  • K. Allen Harker
  • Nate Johnson
  • Scott Medcalf
  • Thoma Reavis
  • Jesse Rushton
  • Charles A.Severson

Rigging Gaffer [rediger | rediger kilde]

  • Victor Svimonoff

Rigging Best Boy Electric [rediger | rediger kilde]

  • Jerald Wilson. Jr.

Rigging Electricians [rediger | rediger kilde]

  • Ricky Cronn. Jr.
  • Augustus Gordon. Jr.
  • Tak Matsuda
  • Jason L.Salonen
  • Andy Turpin

Nøkkelgrep [rediger | rediger kilde]

  • Art Bartels

Ekstra nøkkelgrep [rediger | rediger kilde]

  • Brad Rea
  • Scott M. Robinson

Best Boy Grip [rediger | rediger kilde]

  • Bruce Chimerofsky

Dolly Grips [rediger | rediger kilde]

  • Jerry Bertolami
  • George Santo Pietro
  • David Canestro

Rigging Grip [rediger | rediger kilde]

  • Joe Graham

Rigging Best Boy Grip [rediger | rediger kilde]

  • Steven W. Gage

Grep [rediger | rediger kilde]

  • Thomas A. Curran
  • John Davison
  • Jim Duggan
  • Jeff Goldberg
  • Edward Gutierrez
  • Timothy L. Jipping
  • Ted Lewis

Rigging Grips [rediger | rediger kilde]

  • Kyle Buff
  • Gregg Guellow
  • Allan Scott Jackson
  • John S. Robertson
  • Jim Saldutti
  • William R. Sordal

Property Master [rediger | rediger kilde]

  • Brad Einhorn

Assistent Property Master [rediger | rediger kilde]

  • Hector M. Gonzales

Second Assistant Property Master [rediger | rediger kilde]

  • Michael A. Panevics

Armorer [rediger | rediger kilde]

  • Chuck Rousseau

Sound Designer & Tilsyn med lydredigerer [rediger | rediger kilde]

  • Tim Chau

Re-Recording Mixers [rediger | rediger kilde]

  • Andy D «Addario
  • Tim Chau

Sound Effects Editors [rediger | rediger kilde]

  • Nils C. Jensen
  • Carmen Baker
  • Albert Gasser
  • Bruce Tanis
  • David Grimaldi

Dialog & ADR-veileder [rediger | rediger kilde]

  • Renée Tondelli

Dialogredaktører [rediger | rediger kilde]

  • Julie Feiner
  • Margit Pfeiffer

Tilsyn med Foley Editor [rediger | rediger kilde]

  • Bob Beher

Foley Editor [rediger | rediger kilde]

  • Nancy MacLeod

First Assistant Sound Editor [rediger | rediger kilde]

  • Clayton Weber

Re-Recording Mix Technican [rediger | rediger kilde]

  • Timothy O. LeBlanc

Re-Recorded at [edit | edit source]

  • Warner Bros. Studio Facilities

ADR-mikser [rediger | rediger kilde]

  • Thomas J. O «Connell

ADR Recordist [rediger | rediger kilde]

  • Rick Canelli

Foley Artists [rediger | rediger kilde]

  • John Roesch
  • Alyson Dee Moore

Foley Mixer [rediger | rediger kilde]

  • Mary Jo Lang

Foley Recordist [rediger | rediger kilde]

  • Scott Morgan

ADR Voice Casting [rediger | rediger kilde]

  • Barbara Harris

Byggekoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Bill Holmquist

General Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Walter Mikowlski

Stedformann [rediger | rediger kilde]

  • Patrick Martin

Propmaker Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Marco Campos
  • Darrin Clubb
  • Jim Krase
  • William Liams. Jr.

Arbeidsformann [rediger | rediger kilde]

  • Lupe Gutierrez
  • Mike Hinkle
  • John Leone
  • Kevin Tomasiello

Paint Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Larry C. Clark

Paint Gang Boss [rediger | rediger kilde]

  • Ralph Sarabia

Paint Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Charles Clark

Plasterer Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Ernest Lopez. Jr.

Gipsarbeider Forerman [rediger | rediger kilde]

  • James P. Slavin

Mill Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Peter Jameson

Welding Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Vince Huckel Berry

Standby Painter [rediger | rediger kilde]

  • Lee Ross

Makeup Head avdelingsleder [rediger | rediger kilde]

  • Felicity Bowring

Key Makeup Artist [rediger | rediger kilde]

  • Carol Strong

Makeup Artister [rediger | rediger kilde]

  • Mathalie Fratti
  • Amy Schmiederer

Makeup Artist to Mr. Tucker [rediger | rediger kilde]

  • Joanetta Stowers

Tatto Artist [rediger | rediger kilde]

  • Tom Berg

Avdelingsleder Hår [rediger | rediger kilde]

  • Kelvin R. Trahan

Key Hairstylist [rediger | rediger kilde]

  • Margarita Pidgeon

Frisør [rediger | rediger kilde]

  • Catherine Marcotte

Frisør til Mr. Tucker [rediger | rediger kilde]

  • Paul Anthony-Morris

Kostymetilsynsmann [rediger | rediger kilde]

  • Joyce Kogut

Nøkkelkunder [rediger | rediger kilde]

  • Suzanne Cranfill
  • Jeannie H. Kelly

Costumer to Mr.Tucker [rediger | rediger kilde]

  • Hayley Stuppel

Forbruker til Mr. Chan [rediger | rediger kilde]

  • Ric Spencer

Angi kunder [rediger | rediger kilde]

  • Jim Cullen
  • Laurel Frushour
  • Betsy Glick
  • Alyssa Kim
  • Michelle Margolis

Kostymeproduksjonsassistent [rediger | rediger kilde]

  • Heather Hybbert

Skredder [rediger | rediger kilde]

  • Oale Wibben

Special Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Clayton W. Pinney

Første enhet Special Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • John S. Baker

Second Unit Special Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Timothy Walkey

Assistent Special Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Hans Metz

Special Effects Foreman [rediger | rediger kilde]

  • Anthony Centonze

Special Effects Shop Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Robert Riggs

Pyrotechnic Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • William Harrison

Spesielle effekter [rediger | rediger kilde]

  • Josh Neugass
  • Joshua R. Pinney
  • Arnold Verbiesen

Ytterligere spesialeffekter [ redigere | rediger kilde]

  • James F. Henry
  • Chris Jones
  • Tom Rasada
  • Keith Suzuki

Co-Visual Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Adam Howard

Visual Effects Producer [rediger | rediger kilde]

  • Robin Griffin

Visual Effects Production Manager [rediger | rediger kilde]

  • Ronald B. Moore

Visuelle effekter og animasjon [rediger | rediger kilde]

  • Industrial Light + Magic

A Lucasfilm Ltd. Company San Francisco.California [rediger | rediger kilde]

Visual Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Lindy De Quattro

Visual Effects Pruducer [rediger | rediger kilde]

  • Jeff Olson

Digital Production Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Robert Weaver

Digital Compositing Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Jay Cooper

Crearture Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Greg Weiner

Digital Paint og Roto Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Lance Baetkey

Digital Model Leads [rediger | rediger kilde]

  • Russell Paul
  • Lana Lan

Visual FX Editor [rediger | rediger kilde]

  • Greg Hyman

Digital Matte Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Barry Williams

CG Layout Artist Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • John Levin

Animasjonsleder [rediger | rediger kilde]

  • Christopher Mitchell

Associate Production Manager [rediger | rediger kilde]

  • Brian Barlettani

Look Development Leads [rediger | rediger kilde]

  • Robert Marinic
  • Tom Hutchinson
  • Francois Lambert

Digitale artister [rediger | rediger kilde]

  • Joel Aaron
  • Ken Bailey
  • Chris Bayz
  • Lanny Cermack
  • Selwyn Eddy III
  • Bryant Griffin
  • David Hanks
  • Erich Ippen
  • Mokoto Koyoma
  • Jennifer Mackenzie
  • Didier Mathieu
  • Will McCoy
  • Michelle Motta
  • Khatsho Orfali
  • Greg Salter
  • Gerald Selger
  • Ryan Smith
  • Masahiko Tani
  • James Tooley
  • David Washburn
  • Keiji Yamaguchi
  • Okan Ataman
  • Christopher Balog
  • Scott Benza
  • David Deuber
  • Chris Foreman
  • Mike Halstead
  • Trevor Hazel
  • Danny Janevski
  • Jessica Laszlo
  • Greg Maloney
  • Scott May
  • Lauren Morimoto
  • Tim Mueller
  • Scott Prior
  • Rafe Sacks
  • Ken Sjogren
  • Joe Stevenson
  • Stephanie Taubert
  • Guerdon Trueblood
  • Talmage Watson
  • Mark Youngren
  • Alan Bailey
  • Misty Barbour
  • Steve Braggs
  • Richard Ducker
  • Grantland Gears
  • Tyler Ham
  • Frederick Hopkins
  • Peter Kelly
  • Luke Longin
  • Tia Marshall
  • Vicky McCann
  • David Morris
  • Joshua Ong
  • Ed Quintero
  • Eric Scweickert
  • Dan Slavin
  • Sam Stewart
  • Deborah Thomas
  • Yusei Uesugi
  • Chris Williams
  • Rita Zimmerman

Visual FX Editorial [rediger | rediger kilde]

  • Jim Milton
  • George Gambetta

Produksjon og teknisk støtte [rediger | rediger kilde]

  • Kevin Arthur
  • Terran Beneveniste
  • Ken Beyer
  • Susan Macke
  • Brian McGraw
  • Chris Rdot
  • John Voin Eichman

ILM Senior Staff [rediger | rediger kilde]

  • Curt Miyashiro
  • Khuyen Dang
  • Gretchen Libby

Ekstra komponering av [rediger | rediger kilde]

  • Evil Eye Pictures

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Cis-Hollywood

Visual Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Patrick Kavanaugh

Visual Effects Producer [rediger | rediger kilde]

  • Julie Orosz

Visual Effects Production Manager [rediger | rediger kilde]

  • Julia Gaudette

Kompositorer [rediger | rediger kilde]

  • Mark Nanjo
  • Jesse Fernley
  • Kama Moiha

Paint / Rolo artister [rediger | rediger kilde]

  • Elika Burns
  • Heather MacPhee Ryan

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Pixel Magic. Inc.

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Digital Dream. Inc.

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Rotofactory. Inc.

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Zoic. Inc.

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Evige filmbilder

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Mar Vista Ventures. LLC

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Enhetsfx. Inc.

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Himani Productions

Visuelle effekter av [rediger | rediger kilde]

  • Luma Pictures. Inc.

Ansvarlig for visuelle effekter [rediger | rediger kilde]

  • Lauren Ritchie

Visual Effects Executive [rediger | rediger kilde]

  • Mimi Medel

Overvåke Location Manager [rediger | rediger kilde]

  • James Lin

Key Assistant Location Managers [rediger | rediger kilde]

  • Michael Chickey
  • Catherine Kagan

Assistent Location Managers [rediger | rediger kilde]

  • Teddy Alvarez
  • Justin Duncan
  • Neale Fishback

Production Controller [rediger | rediger kilde]

  • Jon Davidson

Financial Advisor [rediger | rediger kilde]

  • Andrew Matthews

Produksjonsressurser [rediger | rediger kilde]

  • Joshua Ravetch

Supervising Production Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Emily Glatter

Produksjonsadvokat [rediger | rediger kilde]

  • Stefanie Mabkman

Kontraktsadministrator [rediger | rediger kilde]

  • Romy Schneider

Kredittadministrator [rediger | rediger kilde]

  • Steve Kesmodel

Executive Assistant for Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Anita S. Chang

Assistenter til Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Drew Sherman
  • Hopi Dobuler
  • Scott Freeman

Videograf for Mr. Ratner [ redigere | rediger kilde]

  • Peter Wu

Assistent for Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Reuben Smiley

Videograf for Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Alex Sosin

Assistenter til Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Wong Oi Ping Dorothy
  • Sumiko Yahagi

Assistent for Mr. von Sydow [rediger | rediger kilde]

  • Catherine Brelet von Sydow

Assistent for Ms Zhang [rediger | rediger kilde]

  • Lulu Wang

Executive Assistants to Mr. Sarkissian [rediger | rediger kilde]

  • Nadine F. Maybruck
  • Michelle R. Thomas

Assistenter til Mr. Sarkissian [rediger | rediger kilde]

  • Bekka Carlson
  • Parker Morris

Administrerende assistenter til Mr. Birnbaum [rediger | rediger kilde]

  • Marlena Thomas

Assistent for Mr. Glickman [rediger | rediger kilde]

  • Paul Vicknair

Assistenter til Mr. Stern [rediger | rediger kilde]

  • Agustin A. Calderon
  • Frank Slesinski

Assistenter til Mr. Davis [rediger | rediger kilde]

  • Anna Wenger
  • Cally Morton

Key Set Production Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Ben Scissors
  • Anthony R. Steinhart

Sett produksjonsassistenter [rediger | rediger kilde]

  • Christy Busby
  • Joshua Parker
  • Shawn Wines

Ekstra produksjonsassistenter [rediger | rediger kilde]

  • Kerry Fries
  • Jeff Negus

Casting Associate [rediger | rediger kilde]

  • Courtney Sheinin

Casting Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Nicole Daniels

Ekstrautstyr Casting [rediger | rediger kilde]

  • David Kang Casting

Ekstrautstyr Casting av [rediger | rediger kilde]

  • David Kang

Ekstrautstyr Casting Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Karen Ryan

Unit Publicist [rediger | rediger kilde]

  • Guy Adan

Sett Medic [rediger | rediger kilde]

  • Tony Whitmore

Assosiert koreograf [rediger | rediger kilde]

  • Jennifer Hamilton

Studio Teacher [rediger | rediger kilde]

  • Lynn Raines

Fungerende coach [rediger | rediger kilde]

  • Warner Loughlin

Dialect Coach [rediger | rediger kilde]

  • Jessica Drake

Dialogcoach til Mr. Chan [rediger | rediger kilde]

  • Diana C. Weng

Stand-In til Mr. Tucker [rediger | rediger kilde]

  • Wayne Johnson. Jr.

Stand-Ins til Mr. Chan [rediger | rediger kilde]

  • Diamond Si Singlim
  • Glenn Soo Hoo

Catering av [rediger | rediger kilde]

  • For Stars Catering

Caterer [rediger | rediger kilde]

  • Peter M. Starkman

Craft Service [rediger | rediger kilde]

  • Richard Cody

Craft Service Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Erik Sorensen

Transportkoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Ted Moser

Transportkapteiner [rediger | rediger kilde]

  • Rick Davis
  • Randy L. Musselman

Transport medkaptein [rediger | rediger kilde]

  • Jim Jensen

Transportation Dispatcher [rediger | rediger kilde]

  • Lori Maxwell

Drivere [rediger | rediger kilde]

  • Dana Avallon
  • Gregoy Frisch
  • Richard Lengle
  • Tony Mihacopoulos
  • DeAnna Pannian
  • Beverly Seifert
  • Michael Walsh
  • Charles D.Balsley
  • Dave Glavin
  • Kim Magruder
  • Timmy Moser
  • Ed Powell
  • Hector Solano
  • Kelly Colgan
  • Don Harris
  • Blair Mealing
  • William Neeoham
  • De-Andre L. Russell
  • Dotti V. Thompson
  • Allan Yamauchi

Helikopterpilot [rediger | rediger kilde]

  • Fred North

Paris Unit [rediger | rediger kilde]

Line Producer [rediger | rediger kilde]

  • John Bernard

Unit Production Manager [rediger | rediger kilde]

  • Gilles Castera

Første assisterende direktør [rediger | rediger kilde]

  • Gil Jenny

Second Assistant Director [rediger | rediger kilde]

  • Ariane Lacan

Mechanical Stunt Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Michel Julienne

Physical Stunt Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Philippe Guegan

Stunt Double George [rediger | rediger kilde]

  • David Julienne

Art Director [rediger | rediger kilde]

  • Anne Seibel

Første assistent kunstregissører [rediger | rediger kilde]

  • Jean-Yves Rabier
  • Benoít Bechet

Storyboard Artist [rediger | rediger kilde]

  • Pierre-Emmanual Chatiliez

Assistent Set Decorator [rediger | rediger kilde]

  • Soizic Hervé

Set Dressers [rediger | rediger kilde]

  • Jean Dalmasso
  • Jean Miel
  • Sylvain Cahen
  • Maxime Boquet

Kjøper [rediger | rediger kilde]

  • Fanny Stauff

Second Unit Director of Photography [rediger | rediger kilde]

  • Peter Collister

Plateenhetsdirektør for fotografi [rediger | rediger kilde]

  • Tony Cutrono

«A» kameraoperatør [rediger | rediger kilde]

  • John Connell

«B» Kameraoperatør [rediger | rediger kilde]

  • Jako Raybaut

«B» Camera First Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Hugues Espinasse

«B» Camera Second Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Martin De Chabaneix

«C» Kameraoperatør [rediger | rediger kilde]

  • Roger Simonsz

Loader [rediger | rediger kilde]

  • Grégory Gajero

Video Assist Operator [rediger | rediger kilde]

  • Ludovic Molinier

Utility Sound Person [rediger | rediger kilde]

  • Cecilia Lanzi

Boom Operator [rediger | rediger kilde]

  • Pierre-Yves Bruneel

Second Unit Sound Mixer [rediger | rediger kilde]

  • Bernard Bats

Chief Production Accountant [rediger | rediger kilde]

  • Françoise Bouillon-Pommerolle

Produksjonsregnskap [rediger | rediger kilde]

  • Esperanza Casero

Lønnsregnskap [rediger | rediger kilde]

  • Gabriel Mamruth

Assistent Production Accountant [rediger | rediger kilde]

  • Julien Béségher
  • Laure Irrmann

Ekstra regnskapsfører [rediger | rediger kilde]

  • Cédric Lameignere

Second Unit Production Accountant [rediger | rediger kilde]

  • Corinne Saglio

Produksjonskoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Agnes Bermejo Laine

Assistent Production Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Segolene Amice

Office Production Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Pierre Hue
  • Frédéric Millet

Second Second Assistant Directors [rediger | rediger kilde]

  • Yannick Fauchier
  • Julie Laugier

Script Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Emilie Barbault

Chief Lighting Technician [rediger | rediger kilde]

  • Jean-François Drigeard

Best Boy Electrician [rediger | rediger kilde]

  • Manuel Gaspar

Nøkkelgrep [rediger | rediger kilde]

  • Cyril Kuhnholtz

Best Boy Grip [rediger | rediger kilde]

  • Théo Louis-Jean

Propmaster [rediger | rediger kilde]

  • Christopher K.Amy

Ekstra Propmaster [rediger | rediger kilde]

  • Olivier Crespin

Assistent Propmasters [rediger | rediger kilde]

  • Frank Pitussi
  • François Poublan

Construction Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Patrick Veron

Transportkoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Jérôme Servant

Transportkaptein [rediger | rediger kilde]

  • Maxime Couteret

Fasilitetskoordinator [rediger | rediger kilde]

  • Grégoire Mouveau

Key Makeup Artist [rediger | rediger kilde]

  • Fabienne Robineau

Key Hairstylist [rediger | rediger kilde]

  • Cathy Jabes

Kostymetilsynsmann [rediger | rediger kilde]

  • Karen Serreau

Kunder [rediger | rediger kilde]

  • Céline Collobert
  • Laurence Nicolas

Kjøper [rediger | rediger kilde]

  • Agnés Falque

Location Manager [rediger | rediger kilde]

  • Jérôme Boussier

Location Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Arnaud Kaiser

Assistent for Mr. Ratner [rediger | rediger kilde]

  • Naomi Mulholland

Assistent for Mr. Attal [rediger | rediger kilde]

  • Wilfrid Maes

Assistent for Ms. Zhang [rediger | rediger kilde]

  • Minzhu Cad Kwak

Key Set Production Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Guilhem Malgoire

Sett produksjonsassistenter [rediger | rediger kilde]

  • David Boitard
  • Gary Brocaud
  • Nathalie Ford
  • Kevin Frilet
  • Carole Schmiolin

Fransk rollebesetning av [rediger | rediger kilde]

  • Juliette Ménager

Ekstra Casting Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Franck Jouard

Ekstra Casting Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Auréle Avram
  • Géraldine Mouton-Boitard

Special Effects Supervisor [rediger | rediger kilde]

  • Grégoire Delage

Special Effects Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Pascal Declercq

Facility Manager [rediger | rediger kilde]

  • Grégoire Mouveau

Sett medi [rediger | rediger kilde]

  • Jean Hallade

Dialogcoach til Mr. Atta [rediger | rediger kilde]

  • Tanya Blumstein

Stand-In til Mr. Chan [rediger | rediger kilde]

  • Suguru Oto

Stand-In til Mr. von Sydow [rediger | rediger kilde]

  • Nicholas Calderbank

Stand-In til Mr. Attal [rediger | rediger kilde]

  • Vincent Capello

Stand-In til fru Lenoir [rediger | rediger kilde]

  • Cecilia Ngo

Stand-In til Mr. Polanski [rediger | rediger kilde]

  • Alain Saugout

Craft Service [rediger | rediger kilde]

  • Christophe Thomas

Craft Service Assistants [rediger | rediger kilde]

  • Bertrand Beauvir
  • Nicolas Le Noble

Executive in Charge of Music [rediger | rediger kilde]

  • Paul Broucek

Music Executive [rediger | rediger kilde]

  • Bob Bowen

Music Business Affairs Executives [rediger | rediger kilde]

  • Lori Silfen
  • John F.X. Walsh

Music Clearances [rediger | rediger kilde]

  • Margarita Sullivan

Executive Music Producer [rediger | rediger kilde]

  • Salaam Remi

Tilsyn med Music Editor [rediger | rediger kilde]

  • Charles Martin Inouye

Music Editor [rediger | rediger kilde]

  • Darrel Hall

Musikkforberedelse [rediger | rediger kilde]

  • Scott McRae

Music Contractor [rediger | rediger kilde]

  • Frank Capp

Orkestrasjoner av [rediger | rediger kilde]

  • Ira Hearshen og Ruy Folguera

Ekstra orkestrasjoner av [rediger | rediger kilde]

  • Patrick Russ

Score Recorded and Mixed by [edit | rediger kilde]

  • Gustavo Borner

Partitur Spilt inn på [rediger | rediger kilde]

  • Sony Pictures Studios
  • Newman Scoring Stage. Zoth Century Fox

Sony Scoring Crew [rediger | rediger kilde]

  • Adam Michalak
  • David Marquette
  • Greg Lorkorn
  • Mark Eshelman

Fox Scoring Crew [rediger | rediger kilde]

  • Tim Lauber
  • Denis St. Armand
  • Tom Steel
  • Francesco Perlangeli

Resultat blandet ved [rediger | rediger kilde]

  • Igloo Music. Burbank.California

ProTools Engineers [rediger | rediger kilde]

  • Jason Tregoe Newman
  • Joseph Greco

Adittional Engineering [rediger | rediger kilde]

  • Franklin Socorro

Auricle Control System [rediger | rediger kilde]

  • Richard Grant

Programmering og elektronisk musikk av [rediger | rediger kilde]

  • Ruy Folguera

Music Production Assistant [rediger | rediger kilde]

  • Marla Entraigues

Orchestral Demos [rediger | rediger kilde]

  • Cheche Alara

Score Consultant [rediger | rediger kilde]

  • Ryan Schifrin

Score Album tilgjengelig på [rediger | rediger kilde]

Varèse Sarabande logo.png

«Do Me. Baby» [rediger | rediger kilde]

Skrevet og utført av Princed Cortesía fra Warner Bros. Records Inc [rediger | rediger kilde]

Med tillatelse fra Warner Bros. Records Inc. [rediger | rediger kilde]

Etter avtale med Warner Music Group Film & TV-lisensiering [rediger | rediger kilde]

«Everybody Wants Me» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Radu lanceoglu [rediger | rediger kilde]

Utført av Alina Puscau [rediger | rediger kilde]

Med tillatelse fra Rat Records. Inc. [rediger | rediger kilde]

«California Girls» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Michael Love og Brian Wilson [rediger | rediger kilde]

Utført av The Beach Boys [rediger | rediger kilde]

Med tillatelse fra Capitol Records [rediger | rediger kilde]

Under lisens fra EMI Film & Telivision Music [rediger | rediger kilde]

L «Amour Une Aventure» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Salaam Remi og Katia Cadet [rediger | rediger kilde]

Utført av Salaam Remi og Katia Cadet [rediger | rediger kilde]

Produsert av SALAAMREMI.COM [rediger | rediger kilde]

«Sorry Ser ut til å være det vanskeligste ordet» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Elton John og Bernie Taupin [rediger | rediger kilde]

Utført av Elton John [rediger | rediger kilde]

Hilsen av Mercury Records Limited [rediger | rediger kilde]

Under lisens fra Universal Music Enterprises [rediger | rediger kilde]

«Can Can» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Jacques Offenbach [rediger | rediger kilde]

Arrangert og utført av The All Time Greats [rediger | rediger kilde]

Hilsen av Cascade Medienproduktions und -vertriebs GmbH [rediger | rediger kilde]

«Bonnie & Clyde» [rediger | rediger kilde]

Tekst og musikk av Serge Gainsbourg [rediger | rediger kilde]

Utført av Serge Gainsbourg og Brigitte Bardot [rediger | rediger kilde]

Hilsen av Merkur Frankrike [rediger | rediger kilde]

Under lisens fra Universal Music Enterprises [rediger | rediger kilde]

«Closer I Get To You» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Reginald Lucas og James Mtume [rediger | rediger kilde]

Utført av Chris Tucker og Jackie Chan [rediger | rediger kilde]

Produsert av SALAAMREMI.COM [rediger | rediger kilde]

«La Vie En Rose» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av David Mack. Edith Piaf og Louighy [rediger | rediger kilde]

Utført av Grace Jones [rediger | rediger kilde]

Hilsen av The Island Def Jam Music Group [rediger | rediger kilde]

Under lisens fra Universal Music Enterprises [rediger | rediger kilde]

«Kung Fu Fighting» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Carl Douglas [rediger | rediger kilde]

Utført av Chris Tucker [rediger | rediger kilde]

«Krig» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Barrett Strong og Norman J. Whitfield [rediger | rediger kilde]

Utført av Edwin Starr [rediger | rediger kilde]

Med tillatelse fra Motown Records [rediger | rediger kilde]

Under lisens fra Universal Music Enterprises [rediger | rediger kilde]

«Who Made The Tater Salad» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Salaam Remi og Vincent Heory [rediger | rediger kilde]

Produsert av SALAAMREMI.COM [rediger | rediger kilde]

«Last Night» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Charles Axton. Gil Caples. Chips Moman. Floyd Newman og Jerry Smith [rediger | rediger kilde]

Utført av The Mar-Keys [rediger | rediger kilde]

Hilsen av Atlantic Recording Corp. [rediger | rediger kilde]

Etter avtale med Warner Music Group Film & TV-lisensiering [rediger | rediger kilde]

«Mindre enn en time (tema fra rushtid 3)» [rediger | rediger kilde]

Skrevet av Lalo Schifrin. Salaam Remi. Nasi Jones og Thomas Callaway [rediger | rediger kilde]

Utført av NaS og Cee-Lo [rediger | rediger kilde]

Produsert av SALAAMREMI.COM [rediger | rediger kilde]

NaS vises med tillatelse fra Columbia Records og The Island Def Jam Music Group [rediger | rediger kilde]

Cee-Lo vises med tillatelse fra Radiculture Records / Downtown Recordings / Atlantic Recording Corp.[rediger | rediger kilde]

Design av hovedtittel av [rediger | rediger kilde]

  • Studio At New Wave Entertainment

Avslutt titler med [rediger | rediger kilde]

  • Scarlet Letters

Original Negative Preparation for DI [edit | rediger kilde]

  • US Computamatch Inc.

HD Dailies & Digital forhåndsvisning & Digital mellomprodukt provisert av [rediger | rediger kilde]

  • Company 3 Company 3.png

Executive Producer for Company 3 / Colorist [ redigere | rediger kilde]

  • Stefan Sonnenfeld

Online Editor [rediger | rediger kilde]

  • Dylan Carter

Digital Intermediate Supervisors [rediger | rediger kilde]

  • Christine Carr
  • Nick Monton

Digital Recording Services levert av [rediger | rediger kilde]

  • Efilm

Fargetimer [rediger | rediger kilde]

  • Jim Passon

Kamera og linser levert av [rediger | rediger kilde]

  • Panavision®

Kamerakraner & Dollies av [rediger | rediger kilde]

  • Chapman / Leonard Studio Equipment. Inc.

Lysutstyr levert av [rediger | rediger kilde]

  • Cinelease. Inc.

Gyro-stabilisert kamerasystem av [rediger | rediger kilde]

  • Spacecam Systems. Inc.

Fly levert av [rediger | rediger kilde]

  • Heli-Net Corp.

Clearances by [edit | rediger kilde]

  • Fjern nå dette!

Script Researcher [rediger | rediger kilde]

  • Michelle Quinton – Nå slett denne forskningen

Clearance Coordinator [rediger | rediger kilde]

  • Jay Floyd – Fjern nå dette!

Ytterligere klareringer av [rediger | rediger kilde]

  • John Smart

Risikostyring [rediger | rediger kilde]

  • Laurie Cartweight. Juliana Selfridge

Produksjonssikkerhet [rediger | rediger kilde]

  • Jeff Egan

Iasurance levert av [rediger | rediger kilde]

  • ADN / Albert G. Ruben Insurance Services. Inc.

Lønn etter [rediger | rediger kilde]

  • Cast and Crew Entertainment Service. Inc.
 Datasett digital lyd i utvalgte teatres logo Datasett digital lyd i valgte teaterlogo> </div></div> </div> <div style =

 SDDS 1993 logo In Selected Treatres  SDDS 1993 logo In Selected Treatres

 Varèse Sarabande logo  Varèse Sarabande logo

Legg til et bilde til dette galleri

 MPAA logo  MPAA logo

 Dolby Digital  Dolby Digital

Legg til et bilde i dette galleriet

Be the first to reply

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *